Вкрасти 3 мільярди і вийти сухим з води – майстер-клас від «податкового барона» Головача

Лише двоє з понад п’яти десятків гучно затриманих посадовців корупціонерів отримали реальні вироки. Можливість відкупитися для хабарників була свідомо закладена до законодавства так званим кодексом Портнова-Лавриновича. До чого це призвело та якими є масштаби завданих державі збитків – демонструє команда «СтопКору» на прикладі одного із затриманих податківців.

Це Андрій Головач. За часів Януковича він очолював податкову міліцію. У 2016 році його звинуватили у незаконному відшкодуванні ПДВ підприємствам, що знаходилися під контролем злочинної групи Януковича. Суму збитків оцінили у 3 мільярди гривень.

Цікаво, що більшість майна родини Андрія Головача оформлена на його сина Олександра. Серед описаного слідством автопарку – елітні автівки, наприклад, «Порше Макан» вартістю 80 тисяч доларів. В таку ж суму оцінюється і «Мерседес». Мається і «Порш Каєн» за 50 тисяч доларів. Стільки ж коштує «Ауді» А8 і ще один «Мерседес». Є у списку і скромний, на фоні решти транспортних засобів, мотоцикл «Харлей Девідсон» за 20 тисяч доларів.

Загальна ж вартість описаного прокуратурою майна склала майже півмільярда гривень. І саме завдяки статкам Андрій Головач вийшов на волю. Він заключив зі слідством угоду: визнав себе винним і сплатив усього 130 мільйонів гривень компенсації. Нагадаємо, що сума збитків для держави від його діяльності склала близько 3 мільярдів гривень.

«3 мільярди за курсом 8 і 130 мільйонів за курсом 28… Відчуваєте різницю?», — наголошує голова громадської ради при НАЗК, політолог Віктор Таран.

Більше інформації щодо справи «податкового барона» — у відео: